Vindplaats getuigen bij Sneker huwelijken?

algemene vragen over genealogisch onderzoek bij Tresoar

Vindplaats getuigen bij Sneker huwelijken?

Berichtdoor Kiek » Donderdag 27 Jul 2017 9:40 pm

Hallo forumlezers,

Onlangs kreeg ik een oude genealogie in handen, waarop:
Jacob Beerns, geb. IJlst 16-10-1698, overl. Sneek 27-4-1768,
ondertr./tr. (1) IJlst 23-8/8-9-1720 p bruidegom Jan Tjommes Yndia, bruid vader Jan Otties door Ds Hansma Gretje Jans van IJlst.
Uit dit huwelijk:
1. Jan Jacobs, geb. Sneek 25-09-1722.
Jacob Beerns, ondertr./tr. (2) Sneek 28-5/12-6-1729 p bruidegom Mr Claas Posthumus; bruid (met toestemming vader) Mr. Claas Posthumus door Ds Matheus van Woensel Elbrig Anskes Sijperda, geb. IJlst, ged. Scharnegoutum 28-2-1738, ('als bejaarde gedoopt'), overl. ca. 1773.
Uit dit huwelijk:
1. Liskien Jacobs, ged. Sneek 4-11-1729,
2. Yke Jacobs, ged. Sneek 28-09-1732,
3. Barend Jacobs, ged. Sneek 22-8-1734,
4. Rinske Jacobs, ged. Sneek 16-9-1736,
5. Hinke Jacobs, geb. Sneek 12-11-1738,
6. Syke Jacobs, ged. Sneek 26-6-1739,
7. Aefke Jacobs, ged. Sneek 15-10-1741.


Ik zoek de vindplaats van bovenstaande getuigen en predikanten van deze huwelijken.
Met andere woorden, hoe komt de opsteller van deze genealogie aan die namen?
Ik vind ze niet. Ook niet via familysearch.

Dankzij deze getuigen vermoed ik dat dezelfde Jacob Beerns tussentijds ook een huwelijk aanging met Gerritje Posthumus, in 1726 te Sneek.
Gerritie is gedoopt als dochter van de ongehuwde moeder Janneke Hagius.
Op het origineel staat een helaas doorgestreepte zin.
https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cc=2040000
Het huwelijk van Gerritje met Jacob verklaart de aanwezigheid van Claas Posthumus op Jacobs volgende huwelijk.

Claas Posthumus huwt een jaar eerder in 1725 de moeder van Gerritje, Jannechien Hagius.
Jannechien is een van de kinderen van Claes Willems Hagius en Evertje Lamminga .
Janneke overlijdt in 1738 in Sneek.
Schoolmeester Claas Posthumus, de vermoede (ex-)schoonvader van Jacob Beerns, vertrekt naar Heeswijk-Dinther met een andere dochter Hagius, Trijntje. Ze hebben nog een som geld tegoed van Sneker schepen Steinvoorden (zie familienamen SNEauth1696-66), waarvoor Claas en Trijntje in 1756 Jacob Beerns en/of zijn vrouw machtigt het geld te innen, aldus via Google verkregen uit het Brabants Historisch Informatie Centrum (BHIC).
Later trouwt Claas (Nicolaas) Posthumus met Johanna van Duuren, en krijgt in ieder geval 2 zonen: *1751 Wilhelmus en *1758 Nicolaas.
https://www.genealogieonline.nl/schoolm ... /I0436.php

Meer info over het gezin van Jacob Beerns en de generatie voor en na: viewtopic.php?f=3&t=5768
In welk archief kan ik waar bovenstaande getuigen vinden?
Kiek
Kiek
 
Berichten: 106
Geregistreerd: Maandag 16 Sep 2013 5:00 pm

Re: Vindplaats getuigen bij Sneker huwelijken?

Berichtdoor J.H. van Veen » Vrijdag 28 Jul 2017 1:42 pm

Groet, Johan
J.H. van Veen
 
Berichten: 197
Geregistreerd: Donderdag 11 Aug 2011 4:56 pm
Woonplaats: Bolsward

Re: Vindplaats getuigen bij Sneker huwelijken?

Berichtdoor Kiek » Vrijdag 28 Jul 2017 2:25 pm

Hartelijk dank voor je hulp en verwijzing, Johan.
Doorbladerend op jouw link trof ik ook al snel het volgende huwelijk aan van Jacob Beerns, scan 47.
Getuigen blijken superbelangrijke aanwijzingen te bevatten.

Nogmaals dank!
Kiek
Kiek
 
Berichten: 106
Geregistreerd: Maandag 16 Sep 2013 5:00 pm


Terug naar Algemeen / Algemien (genealogie)

Wie is er online?

Gebruikers in dit forum: Bing [Bot], Google [Bot] en 10 gasten

cron